e-Eurostyl.pl

Moda, Uroda, Zakupu, Lifestyle

Lifestyle Uroda

Sposoby na cellulit

Cellulit to zmora większości kobiet. Często wpływa na naszą pewność siebie i samoocenę. Wstydzimy się, boimy odsłaniać części ciała objęte problemem. Walka z cellulitem to często długa droga, ale zawsze zakończona wygraną! Liczy się systematyczność i dużo silnej woli. Jeśli się nie poddamy, osiągniemy sukces. Oto praktyczne porady, które pomogą zwalczyć cellulit.

Jak tworzy się cellulit?

Cellulit wbrew pozorom może występować u każdej kobiety. Obojętne, czy jesteś wysportowana, chuda, z nadwagą, czy bez. Jest wiele czynników, które przyczyniają się do powstawania tak zwanej „pomarańczowej skórki”. A czym jest tak właściwie cellulit? To nierównomiernie rozprowadzony tłuszcz w skórze. Może się do tego przyczynić stres, niezdrowe odżywianie, odkładanie się wody w organizmie, palenie papierosów, kuracja lub rozregulowanie się hormonów oraz pewne leki. Podstawą w zwalczaniu pomarańczowej skórki jest systematyczność i cierpliwość. Efekty nie będą od razu widoczne, dlatego nie można się poddać.

Jak walczyć z cellulitem?

Przede wszystkim zacznij się ruszać! Aktywność fizyczna wpływa na wymodelowanie naszej sylwetki, a co za tym idzie, nierównomiernie rozłożony tłuszcz jest spalany i wytracany z organizmu. Warto wykonywać ćwiczenia siłowe oraz specjalnie dedykowane do zwalczania cellulitu. Jednak, liczy się również nasze odżywianie.
Aby pozbyć się wstydliwego problemu musimy rozpocząć nową, zdrową dietę. Odrzucamy wszystko, co ma zły wpływ na nasze organizm i figurę. Odrzucamy cukier i niezdrowe tłuszcze. Nie należy nadużywać soli, gdyż przyczynia się ona do zatrzymywania wody w organizmie. Wszelka przetworzona żywność zawiera wiele nieprzyjaznych dla nas rzeczy, jak konserwanty, glutaminian sodu, barwniki i syrop glukozowo-fruktozowy. Starajmy się jak najwięcej przygotowywać same.
Pomocą w odniesieniu sukcesu są specjalne kosmetyki i zabiegi. Na cellulit najlepiej działają masaże i peelingi. W kosmetykach, takich jak balsamy i specjalne serum, szukajmy składników naturalnych. Najlepsze będą wyciągi z kawy, zielonej herbaty oraz dodatek l-karnityny. Bardzo ważne, aby peeling wykonywać w odpowiedni sposób! Skórę masujemy od dołu do góry, kolistymi ruchami w stronę serca. Po wysuszeniu i złuszczeniu naskórka używamy specjalnego, dedykowanego balsamu. Może mieć formułę wyszczuplającą lub modelującą, a dodatkowo powodować rozgrzanie. Balsam również wcieramy kolistymi ruchami w stronę serca. Takie zabiegi należy systematycznie wykonywać kilka razy w tygodniu.

Cellulit można zwalczyć, nie poddawaj się!

Wiele kobiet w trakcie walki z pomarańczową skórką traci nadzieje na poprawę. Choć potrzeba na to naprawdę dużo czasu, jak i chęci, to cellulit można pokonać. Nie poddawajmy się w trakcie działania, gdyż być może tracimy nadzieję już na półmetku naszych starań. Aktywny tryb życia oraz zdrowa dieta to podstawa, która musi być obecna przez cały czas. Nie tylko przy walce z cellulitem, ale przez całe życie. Będziemy mogli cieszyć się dobrze wyglądającym ciałem, odpornością i świetnym samopoczuciem! A cellulit już nigdy nie wróci.