Tutaj jesteś

Słoiki szklane — zastosowanie

4 stycznia, 2023 Lifestyle Słoiki szklane

Ze słoikami szklanymi spotykamy się na co dzień. Używamy ich w domu, gdzie służą między innymi do przechowywania produktów spożywczych. Słoiki szklane widzimy też na sklepowych półkach, ponieważ szkło jest doskonałym materiałem opakowaniowym do żywności, kosmetyków i innych produktów przemysłowych. W dobie rosnącego zainteresowania ekologią i stylem życia bliskiemu natury coraz większą popularnością cieszą się szklane słoiki do żywności. Przeczytaj więcej jakie zastosowanie mają szklane słoiki!

Słoiki szklane do żywności – trwałość i ekologia

Słoiki wykonane ze szkła są niezwykle trwałe i bardzo wolno się rozkładają. Szacuje się, że proces ich rozkładu trwa nawet kilka tysięcy lat, więc szkło jest idealnym materiałem do wielokrotnego recyklingu. Stosowanie i segregacja opakowań szklanych pozwala dbać o środowisko, ponieważ szklany słoik może wrócić do procesu produkcyjnego. Warto w miarę możliwości stawiać na szklane opakowania do żywności i na co dzień wybierać je naprzemiennie do opakowań foliowych. Jeżeli szukasz trwałych i ekologicznych opakowań szklanych wybierz słoiki szklane Emcore Packaging. Oferują produkty w różnych kształtach i kolorach, a wszystko w atrakcyjnych cenach.

Słoiki szklane — opakowania na żywność

Każdy rodzaj żywności można przechowywać w szklanych słoikach i nie stracą przy tym swoich pierwotnych właściwości, takich jak smak, skład chemiczny lub zapach. Co więcej, szkło nie wchodzi w reakcje chemiczne z zawartością opakowania ani ze środowiskiem zewnętrznym, dzięki czemu pozwala na dłuższe zachowanie wartości odżywczych produktów spożywczych, chroniąc je np. przed działaniem promieni słonecznych (szkło barwione). Szklane słoiki można wykorzystać do pakowania m.in. przetworów owocowych, warzywnych, mięsnych, a także różnego rodzaju kremów do smarowania kanapek, miodu czy masła.

Słoiki szklane — szerokie zastosowanie i rozwój

Przemysł opakowań szklanych oferuje swoim klientom na całym świecie szeroką gamę słoików szklanych do żywności, napojów, perfum, kosmetyków i farmaceutyków. Przemysł szklarski jest zaangażowany w uczynienie produkcji szkła bardziej zrównoważonym i współpracuje z klientami w celu opracowania innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska opakowań. Każdego roku branża inwestuje setki milionów euro w dekarbonizację, efektywność energetyczną i modernizację zakładów w celu osiągnięcia neutralności klimatycznej. Podczas gdy produkcja szkła stale rośnie, zużycie energii zostało zmniejszone o prawie 50 proc. w ciągu 40 lat, a emisja CO2 spadła o 70 proc.

Słoiki szklane — domowe zastosowanie

Szklane słoik takie jak te, które znajdziesz w sklepie https://emcor-opakowania.pl/, to prosty i zarazem elegancki sposób na dodanie stylu i praktyczności do przestrzeni życiowej. Są niedrogim sposobem na zapewnienie większej ilości miejsca do przechowywania w domu, dodanie blasku przestrzeni lub stworzenie czegoś nowego i pięknego. Oferują również wszechstronność, dzięki czemu możesz ich używać w każdym pomieszczeniu w domu.

Szklane słoiki mogą być używane do przechowywania różnego rodzaju artykułów kuchennych. Produkty ze spiżarni, takie jak makaron, przyprawy, składniki do pieczenia, a nawet płatki zbożowe można wygodnie przechowywać w szklanym słoju. Udekoruj szklany słoik farbą do szkła lub materiałami ozdobnymi pasującymi do Twojego wystroju, aby stworzyć dekoracyjny wazon na kwiaty. Kucharze, którzy lubią najświeższe składniki, mogą stworzyć własny ogródek ziołowy, używając różnych szklanych słoików. Wyhoduj własną pietruszkę, kolendrę, rozmaryn i tymianek, używając szklanego opakowania różnej wielkości.

Odżywka do paznokci po hybrydzie

Redakcja e-Eurostyl

Redaktorzy E-eurostyl to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści dotyczące różnych dziedzin życia. Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych artykułów, które dostarczą Ci wartościowych informacji na temat zdrowia, urody, mody, zakupów oraz lifestyle’u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odkryj swój styl z okularami w Rzeszowie