Tutaj jesteś

Tabletki na włosy – co wybrać?

27 lipca, 2019 Uroda


Piękne i zadbane włosy są pożądane przez wiele z nas. Nie zawsze jednak udaje się osiągnąć super efekty. Choć używamy najlepszych szamponów, odżywek i masek, to włosom wciąż czegoś brakuje. Problem może leżeć gdzie indziej, niż w samej pielęgnacji. Warto pomyśleć o odżywieniu od wewnątrz. Użyjemy do tego specjalne tabletki na włosy.

Idealne składniki do odżywienia naszych włosów

Najbardziej znanym i powszechnie używanym składnikiem odżywczym jest biotyna. Znajdziemy ją w praktycznie u wszystkich producentów wytarzających tabletki na włosy. Jest to związek organiczny i koenzym, bez którego wiele procesów w organizmie nie może zajść. Należy do witamin z grupy B i ma bardzo duży wpływ na nasze włosy. Dlatego jest często podstawą w różnych tabletkach.
Z innych, ważnych witamin, warto wybrać B6, B12, A oraz D. Dobrze ze sobą współdziałają, zapobiegają wypadaniu włosów i wpływają na ich strukturę. Jakie związki powinny towarzyszyć tym witaminą? Krzem oraz cynk. Najczęściej ich źródło stanowi skrzyp, ale ostatnio popularny stał się również bambus. Zawiera zdecydowanie więcej krzemu. Cynk odpowiada za syntezę białek w strukturze włosa. Krzem na za zadanie uelastycznić je, zagęścić i odżywić.
Warto zwrócić uwagę również na zawartość miedzi w suplemencie diety. Wpływa na prawidłową pigmentację włosów oraz uodparnia na częste zabiegi koloryzacji oraz te z użyciem ciepła.

Jakie tabletki na włosy wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych produktów, które mają bardzo różne składy. Można się w tym wszystkim pogubić, a wtedy ciężko zdecydować się na zakup. Warto poznać bliżej różne składniki, które możemy znaleźć w składach suplementów diety. Wtedy łatwiej wybierzemy te najlepsze dla naszych włosów.
Wiele zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Czy włosy są osłabione, łamliwe, wypadają? Do danego problemu mamy różne możliwości działania. Jeśli znajdziemy już odpowiedni zestaw witamin, składników odżywczych i minerałów, sprawdźmy ile ich jest. Często produkty mają bardzo różną ilość danych substancji. Lepiej więc wybrać mniej składników, a więcej pod względem działania. Na pewno ważna jest również cena – w aptece farmaceuta chętnie pomoże znaleźć tańszy zamiennik.

Działanie od środka nie tylko z lekami

Na nasze włosy wpływ ma naprawdę dużo czynników. Czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczone powietrze, ekspozycja na słońce czy działanie mechaniczne. Zły wpływ na włosy ma również stres, niewłaściwe odżywianie, brak snu oraz problemy hormonalne i niedobory. Warto więc zwrócić uwagę na to, jak żyjemy. Wprowadźmy więcej witamin i minerałów do naszej diety. Owoce, warzywa, zdrowe tłuszcze na przykład z ryb. Z pewnością zauważymy poprawę w kondycji naszych włosów, a także skóry i paznokci. Sama suplementacja nie wystarczy, jeśli nasza dieta jest bardzo zła. Zacznijmy od gruntownych zmian w jadłospisie, a tabletki traktujmy jako dodatek, pomoc w drodze do pięknych, lśniących włosów!

Odżywka do paznokci po hybrydzie

Redakcja e-Eurostyl

Redaktorzy E-eurostyl to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści dotyczące różnych dziedzin życia. Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych artykułów, które dostarczą Ci wartościowych informacji na temat zdrowia, urody, mody, zakupów oraz lifestyle’u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odżywka do paznokci po hybrydzie