Tutaj jesteś

Pędzle syntetyczne, czy naturalne?

20 sierpnia, 2019 Lifestyle


Makijaż twarzy i oka nie obejdzie się bez specjalnych pędzli. Często amatorki makijażu posiadają ich naprawdę wiele. Różne kształty, długości, gęstości i rodzaje. Jedne używane są częściej, inne rzadziej. Często jednak stając przed wyborem zakupu nowych pędzli mamy zagwozdkę. Jakie tworzywo wybrać? Pędzle syntetyczne, czy naturalne? Podpowiemy, do czego lepiej użyć te pierwsze, a na jaką okazję zostawić te drugie!

Pędzle – jakie rodzaje powinnaś posiadać?

Choć w makijażu używa się wielu różnych przyrządów, to praktycznie każde można zastąpić pędzlem. Gąbeczka do podkładu? Ścięty na płasko, zbity pędzel. Gąbeczka do korektora? Mały, płaski pędzel. Puszek do pudru? Duży, luźny pędzel. Naprawdę każdy aspekt makijażu może być załatwiony dzięki pędzlom!
Najważniejszy zestaw tego produktu to ten do oczu. Potrzebnych nam jest przynajmniej kilka pędzli, aby z łatwością tworzyć niesamowite makijaże. Przede wszystkim jeden do nakładania cieni, drugi do rozcierania cieni, trzeci do blendowania, czwarty mniejszy, precyzyjny. Z takim najbardziej podstawowym zestawem uda nam się już coś stworzyć. Oczywiście można go poszerzać o różne kształty, tworzywa i gęstości. Wtedy będziemy mogły jeszcze więcej zdziałać na naszych powiekach
Jeśli chodzi o pędzle do aplikacji kosmetyków na twarzy, przyda nam się ich znacznie mniej, gdyż już podstawowy zestaw jest zupełnie wystarczający. A więc należy wyposażyć się w pędzel do pudru, podkładu, brwi, bronzera, różu i rozświetlacza. Istnieją różne kształty do innych zadań, a ich wybór zależy od naszych własnych upodobań

Pędzle syntetyczne – do czego używać?

Pędzle syntetyczne mają te zaletę, że nabierają całość produktu. Nie rozcierają go, ale nakładają dokładnie taką ilość, jaką zebrały. Dlatego najlepiej nadają się do wszelkie rodzaju płynny produktów, jak na przykład korektor, oraz pigmentów, szczególnie brokatowych. Idealnie oddadzą efekt tafli na powiece.
Pędzle syntetyczne są idealnym rozwiązaniem dla wegan i alergików. Nie wywołują alergii, co może zdarzyć się przy naturalnych włosiach. Są również znacznie tańsze, co nie oznacza, że gorzej wykonane. Dzisiejsza technika pozwala na stworzenie naprawdę świetnej jakości materiałów do produkcji syntetycznych pędzli.

Pędzle naturalne – do czego używać?

Pędzle naturalne są zdecydowanie częściej wybierane, od tych syntetycznych. Ich działanie najlepiej sprawdza się przy blendowaniu cieni i ich rozcieraniu. Jest wiele zwolenniczek, które hołdują przewagę naturalnego włosia, które jest nie do podrobienia. Przy produktach sypkich rzeczywiście można zauważyć różnicę w pracy z produktem, jednak niektóre naturalne pędzle mogą „zjadać” mokre kosmetyki.
Takie włosie jest droższe od syntetycznego, jednak można znaleźć je w naprawdę przystępnej cenie. Trzeba uważać przy jego pielęgnacji, gdyż przy myciu może się puszyć i odkształcać. Nie ma z tym jednak problemu przy pędzlach dobrej jakości.
Pędzle syntetyczne, czy naturalne mogą wykonywać naprawdę świetną robotę, obojętnie na które postawimy. Wiele zależy od firmy, która je produkuje. Dobra jakość idzie w parze z miłą i przyjemną pracą.

Odżywka do paznokci po hybrydzie

Redakcja e-Eurostyl

Redaktorzy E-eurostyl to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści dotyczące różnych dziedzin życia. Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych artykułów, które dostarczą Ci wartościowych informacji na temat zdrowia, urody, mody, zakupów oraz lifestyle’u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odkryj swój styl z okularami w Rzeszowie