Tutaj jesteś

Anemia – objawy, przyczyny, leczenie

2 lipca, 2019 Uroda


Ospałość, zmęczenie, brak siły, bladość, siniaki… To tylko niektóre z symptomów, które mogą sygnalizować problem w organizmie. Tym problemem może być anemia. Warto przeprowadzać rutynowe badania krwi, które mogą zasygnalizować niedokrwistość. Jak z nią walczyć, jak się chronić i co robić, gdy pojawią się pierwsze symptomy? Oto wszystkie najważniejsze informacje o anemii, które musisz znać.

Jakie są objawy anemii?

Przede wszystkim jest to ciągłe zmęczenie i ospałość. Chora osoba nie ma na nic siły, ciągle chce się jej spać. Ma problemy z koncentracją, odczuwa zawroty głowy i ciężko jej się skupić na tym, co ktoś do niej mówi. Może również zapominać o różnych rzeczach i sytuacjach. Z widocznych symptomów mogą to być sińce pod oczami i bardzo blada cera. Również niepokojącym sygnałem jest wychodzenie siniaków nawet po lekkim uderzeniu. Osłabieniu ulegają włosy, kondycja skóry i paznokci. Cały organizm odczuwa braki w witaminach.
Anemia bardzo wyniszcza organizm i nas samych. Może nawet doprowadzić do depresji, gdyż nie mamy na nic siły, a jest to bardzo demotywujące. Często nie jesteśmy świadomi, że objawy, które u siebie zauważamy są spowodowane właśnie anemią. Warto więc regularnie poddawać się badaniom, bo choroba może naprawdę mieć tragiczne skutki.

Co powoduje anemię?

Wszystko bierze się z naszego stylu życia i diety. Ma to największy wpływ na kondycję, zdrowie i samopoczucie. Stres, przemęczenie i zła dieta są fundamentem prowadzącym do rozwoju anemii. Najczęściej wynika to ze zbyt małej ilości żelaza dostarczanej do organizmu. Ale nie tylko ten element jest istotny w funkcjonowaniu naszego organizmu. Dostarczanie witamin, składników odżywczych i minerałów jest konieczne, jeśli chcemy pozostać zdrowi i pełni sił. Dlatego tak ważna jest zdrowa dieta, bogata w warzywa, owoce i zdrowe tłuszcze. Najlepszymi źródłami żelaza są wszelkie rośliny strączkowe, mięso, szczególnie wątróbka i ryby.
Często zła dieta i niezdrowy tryb życia spowodowany jest pracą. Stres, brak czasu i odpoczynku doprowadza nas do stanu, w którym zapominamy o dbaniu o siebie. Nie możemy pozwolić, aby praca stała się ważniejsza od naszego zdrowia.

Anemia – diagnoza, leczenie, zwalczanie

Przede wszystkim musimy udać się do lekarza na morfologię krwi. To ona wykaże, czego brakuje nam w organizmie. Warto wykonywać takie badania systematycznie, a nie w momencie wystąpienia już pierwszych objawów. Jeśli będziemy regularnie poddawać się morfologii krwi możemy ubiec chorobę i zniwelować jej objawy w zarodku.
Lekarz może przepisać nam specjalne suplementy, które zawierają odpowiednią dawkę żelaza i innych witamin, których brakuje nam w organizmie. Same lekarstwa jednak nie wystarczą, trzeba zmienić swój cały styl życia. Odżywianie, więcej odpoczynku, mniej stresu – bez tego się nie obejdzie. Jeśli więc chcemy cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem to musimy zacząć prawdziwą rewolucję w stylu życia. Tylko to zapewni nam najlepsze efekty.

Odżywka do paznokci po hybrydzie

Redakcja e-Eurostyl

Redaktorzy E-eurostyl to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści dotyczące różnych dziedzin życia. Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych artykułów, które dostarczą Ci wartościowych informacji na temat zdrowia, urody, mody, zakupów oraz lifestyle’u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odżywka do paznokci po hybrydzie