Tutaj jesteś

Jakie narzędzia fryzjerskie przydadzą się w domu?

19 października, 2020 Lifestyle

Modelowanie fryzury, zwłaszcza przy długich włosach, to wymagający proces, który pochłania mnóstwo cennego czasu. Jeśli chcesz choć nieznacznie ułatwić sobie codzienne zabiegi pielęgnacyjne, sięgnij po podstawowe narzędzia fryzjerskie stosowane przez profesjonalne stylistki. Przykładem takiego sprzętu, pomijając specjalne modele nożyczek i brzytew, są szczotki i grzebienie fryzjerskie. Takie akcesoria dostępne są w dużej różnorodności modeli. Które z nich przydadzą się w domu?

Grzebień czy szczotka?

Codzienna pielęgnacja włosów będzie wymagała użycia zarówno grzebieni fryzjerskich, jak i szczotek, które pomogą zapanować nad długimi włosami, zapobiegając ich plątaniu się i chroniąc przed wyrywaniem podczas rozczesywania. Jeśli nie masz długich włosów, stosowanie szczotki nie będzie konieczne. W tym przypadku podstawą Twojego wyposażenia powinny być dobrej jakości grzebienie fryzjerskie, z umiejętnie wyprofilowanymi rękojeściami i różnymi rodzajami ząbków. Warto zaopatrzyć się w kilka różnych grzebieni, o różnej gęstości i długości ząbków, dzięki czemu rozczesywanie mokrych włosów będzie łatwiejsze i zminimalizuje ryzyko ich wyrywania. Stosowanie szczotek zalecane jest przede wszystkim przy długich włosach, do ich rozczesywania i pielęgnacji, jako uzupełnienie dla grzebienia. Regularne czesanie włosów chroni przed ich plątaniem, wygładza ich powierzchnię i nadaje im atrakcyjniejszą dla oka formę.

Jaki rodzaj grzebienia wybrać?

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów profesjonalnych grzebieni fryzjerskich. To sprzęt najczęściej produkowany z odpornych na pękanie tworzyw sztucznych, który łatwo się dezynfekuje, a dzięki dużej różnorodności form, przystosowany do rozczesywania i pielęgnacji wielu rodzajów włosów – krótkich i długich, gęstych i rzadkich, zniszczonych i zdrowych, puszystych, kręconych i prostych. Grzebienie fryzjerskie różnią się od siebie przede wszystkim gęstością i długością ząbków oraz kształtem rękojeści. Do rozczesywania włosów zwykle zaleca się używanie grzebieni o szerzej ustawionych ząbkach. W przypadku realizacji typowych zabiegów stylizacyjnych fryzjerzy używają specjalnych grzebieni. Na przykład przy cieniowaniu włosów korzysta się z ich wersji uzupełnionych krótkimi, gęsto ułożonymi ząbkami.

Choć zakup profesjonalnych urządzeń fryzjerskich do zastosowania domowych, takich jak zaawansowane technicznie suszarki czy prostownice do włosów wydaje się przesadą, to sięgnięcie po drobne akcesoria, takie jak grzebienie fryzjerskie jest już w pełni uzasadnione. Taki sprzęt jest niedrogi, a jakość jego wykonania daje gwarancję trwałości i większej wygody podczas realizacji codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Odżywka do paznokci po hybrydzie

Redakcja e-Eurostyl

Redaktorzy E-eurostyl to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści dotyczące różnych dziedzin życia. Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych artykułów, które dostarczą Ci wartościowych informacji na temat zdrowia, urody, mody, zakupów oraz lifestyle’u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odkryj swój styl z okularami w Rzeszowie