e-Eurostyl.pl

Moda, Uroda, Zakupu, Lifestyle

Lifestyle Zakupy

Zdrowe soki prosto ze sklepu

Każdy powinien dostarczać organizmowi odpowiedniego zapotrzebowania na owoce i warzywa. Jednak często przez monotonne zjadanie jabłka lub pomidora do kanapki przestajemy przywiązywać do tego znaczącej wagi. Ciekawszym rozwiązaniem, niż jedzenie owoców i warzyw, jest ich…picie! I to bez brudzenia wyciskarki, czy sokowirówki. Wystarczy udać się do sklepu i sprawdzić etykietę. Zdrowe soki to strzał w dziesiątkę!

Owocowy, czy warzywny? Jaki sok wybrać

Wiele zależy od naszych upodobań. Istnieją również soki, które łączą i jedno, i drugie. Mogą być słodkie, słone, a nawet pikantne! Przede wszystkim jednak powinno nam zależeć na ich dobrym pochodzeniu i pewnym składzie. Czy to warzywny, czy owocowy sok, powinien zawierać same naturalne składniki. Czasem więc im mniej, tym lepiej. Sok 100% z jednego owocu jest zdecydowanie lepszy niż cała masa różnych składników, ale z dodatkiem cukru lub barwników.
Jeśli wybieramy sok warzywny, warto sprawdzić, czym jest przyprawiony. Są produkty zawierające naprawdę czysty skład, a dodatkowo są bardzo sycące. Mogą zastąpić nawet posiłek w ciągu dnia.

Na co zwracać uwagę kupując zdrowe soki?

Często sok może mieć naprawdę piękną etykietę. Dużo kolorów, słowa takie jak „naturalny”, „świeży”, „eko” przyciągają nas i skłaniają do zakupu. Jednak nie wszystko, co piękne z zewnątrz jest również piękne w środku. Nigdy nie pomijajmy etapu czytania etykiety. Może się okazać, że ma dodany cukier lub inne niepotrzebne składniki. W składzie powinny znajdować się tylko owoce. Dodatkowo unikajmy produktów pasteryzowanych i tych wyprodukowanych z koncentratów.
Najlepiej wybierać soki jednodniowe. Gdzie je znajdziemy? Najczęściej w lodówkach, blisko świeżych warzyw i owoców. Takie soki mają datę ważności tylko na jeden dzień. Są świeżo wyciśnięte i codziennie dostarczane do sklepu. Nie są poddawane żadnym obróbką, pasteryzacji ani żadnym innym niepotrzebnym zabiegom. Są to czyste, wyciśnięte soki z naturalnym osadem. Kupując taki sok mamy 100% pewność, że wybieramy produkt zawierający maksimum witamin i składników odżywczych. Oczywiście, taki sok jednodniowy jest znacznie droższy od zwykłego soku, ale warto zainwestować w nasze zdrowie.

Sok, nie nektar ani napój

Kolejną ważną kwestią jest różnica pomiędzy nazwami. Witaminy i składniki odżywcze prosto z owoców znajdziemy tylko w produktach z napisem „sok”. Żaden napój, ani nektar nie zawiera wyciśniętych owoców, ale ich koncentrat. Co więcej napój to tak naprawdę w większości posłodzona woda, nie może zapewnić nam w żadnym stopniu zapotrzebowania na owoce i warzywa. Unikajmy taki produktów i nie wydawajmy na nie pieniędzy. Zdecydowanie lepiej postawić na sok owocowy, 100%, najlepiej z miąższem.
Owoce i warzywa dostarczają nam wielu składników odżywczych, witamin i minerałów. Picie 100% soków świeżo wyciskanych to idealne rozwiązanie zapewniające nam codzienną dawkę prozdrowotnych elementów. Zdrowe soki mają wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie oraz cały organizm. Warto wprowadzić je do swojej diety.