e-Eurostyl.pl

Moda, Uroda, Zakupu, Lifestyle

Lifestyle Zakupy

Zdrowe soki prosto ze sklepu

Każdy powinien dostarczać organizmowi odpowiedniego zapotrzebowania na owoce i warzywa. Jednak często przez monotonne zjadanie jabłka lub pomidora do kanapki przestajemy przywiązywać do tego znaczącej wagi. Ciekawszym rozwiązaniem, niż jedzenie owoców i warzyw, jest ich…picie! I to bez brudzenia wyciskarki, czy sokowirówki. Wystarczy udać się do sklepu i sprawdzić etykietę. Zdrowe soki to strzał w dziesiątkę!

Owocowy, czy warzywny? Jaki sok wybrać

Wiele zależy od naszych upodobań. Istnieją również soki, które łączą i jedno, i drugie. Mogą być słodkie, słone, a nawet pikantne! Przede wszystkim jednak powinno nam zależeć na ich dobrym pochodzeniu i pewnym składzie. Czy to warzywny, czy owocowy sok, powinien zawierać same naturalne składniki. Czasem więc im mniej, tym lepiej. Sok 100% z jednego owocu jest zdecydowanie lepszy niż cała masa różnych składników, ale z dodatkiem cukru lub barwników.
Jeśli wybieramy sok warzywny, warto sprawdzić, czym jest przyprawiony. Są produkty zawierające naprawdę czysty skład, a dodatkowo są bardzo sycące. Mogą zastąpić nawet posiłek w ciągu dnia.

Na co zwracać uwagę kupując zdrowe soki?

Często sok może mieć naprawdę piękną etykietę. Dużo kolorów, słowa takie jak „naturalny”, „świeży”, „eko” przyciągają nas i skłaniają do zakupu. Jednak nie wszystko, co piękne z zewnątrz jest również piękne w środku. Nigdy nie pomijajmy etapu czytania etykiety. Może się okazać, że ma dodany cukier lub inne niepotrzebne składniki. W składzie powinny znajdować się tylko owoce. Dodatkowo unikajmy produktów pasteryzowanych i tych wyprodukowanych z koncentratów.
Najlepiej wybierać soki jednodniowe. Gdzie je znajdziemy? Najczęściej w lodówkach, blisko świeżych warzyw i owoców. Takie soki mają datę ważności tylko na jeden dzień. Są świeżo wyciśnięte i codziennie dostarczane do sklepu. Nie są poddawane żadnym obróbką, pasteryzacji ani żadnym innym niepotrzebnym zabiegom. Są to czyste, wyciśnięte soki z naturalnym osadem. Kupując taki sok mamy 100% pewność, że wybieramy produkt zawierający maksimum witamin i składników odżywczych. Oczywiście, taki sok jednodniowy jest znacznie droższy od zwykłego soku, ale warto zainwestować w nasze zdrowie.

Sok, nie nektar ani napój

Kolejną ważną kwestią jest różnica pomiędzy nazwami. Witaminy i składniki odżywcze prosto z owoców znajdziemy tylko w produktach z napisem „sok”. Żaden napój, ani nektar nie zawiera wyciśniętych owoców, ale ich koncentrat. Co więcej napój to tak naprawdę w większości posłodzona woda, nie może zapewnić nam w żadnym stopniu zapotrzebowania na owoce i warzywa. Unikajmy taki produktów i nie wydawajmy na nie pieniędzy. Zdecydowanie lepiej postawić na sok owocowy, 100%, najlepiej z miąższem.
Owoce i warzywa dostarczają nam wielu składników odżywczych, witamin i minerałów. Picie 100% soków świeżo wyciskanych to idealne rozwiązanie zapewniające nam codzienną dawkę prozdrowotnych elementów. Zdrowe soki mają wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie oraz cały organizm. Warto wprowadzić je do swojej diety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.