e-Eurostyl.pl

Moda, Uroda, Zakupu, Lifestyle

Lifestyle Uroda

Kosmetyki utrwalające makijaż

Nad makijażem, szczególnie na wielkie wyjście, potrafimy spędzić nawet i kilka godzin. Efekty wychodzą boskie, wszystko jest dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Jednak pojawia się problem. Jak utrzymać taki efekt przez długi czas i nie martwić się, że coś zmieni swój wygląd? Należy utrwalić cały makijaż! Czym to zrobić? Oto najlepsze kosmetyki utrwalające makijaż.

Przede wszystkim zacznij od bazy pod makijaż

Choć utrwalanie makijażu kojarzy się raczej z działaniem od zewnątrz to ważne jest również odpowiedni fundament. Baza pod makijaż to produkt, który zdecydowanie przedłuży trwałość naszego podkładu. A jest to główny element w całym makijażu! Istnieją różne rodzaje baz. Przede wszystkim należy kupić osobna pod podkład i pod cienie. Baza do twarzy może mieć różną formułę, na przykład rozświetlającą lub matującą. Może zakrywać rozszerzone pory lub tuszować zaczerwienienia. Wszystko dobrane do różnych problemów cery. Baza pod oczy sprawia, że cienie łatwiej się blendują oraz przedłuża ich trwałość
Odpowiednio dobrana i rozprowadzona baza zapewni lepszą przyczepność produktów. Dodatkowo ich trwałość może być przedłużona nawet o kilka godzin! Na wielkie wyjście to nieodłączny element makijażu.

Fixer, setting spray czy mgiełka? Jakie kosmetyki utrwalające makijaż wybrać?

Każda cera jest inna i inaczej zachowuje się przy makijażu. Należy ją dobrze poznać i obserwować reakcję na różne rodzaje kosmetyków. Metodą prób i błędów najlepiej wyjdzie nam wybranie tych najlepszych produktów, przy których cera będzie wyglądać dobrze.
Cały, gotowy makijaż należy spryskać specjalnym produktem. Może to być fixer, setting spray i mgiełka. Może nam się wydawać, że wszystkie te kosmetyki mają to samo działanie tylko pod inną nazwą. Nic bardziej mylnego. Każdy z tych produktów ma inne działanie. Dlatego warto wiedzieć, czego tak naprawdę szukamy.
Zacznijmy od setting spray. Jego głównym zadaniem jest nawilżenie i tonizowanie skóry, a dodatkowo złączenie podkładu. Sprawia on wrażenie lekkie skóry bez nadmiaru makijażu. Jednak nie ma zbytnio wpływu na trwałość makijażu, więc nie dajmy się zwieźć nazwie! Najlepszy efekt utrwalenia i przedłużenia jakości makijażu dają fixery oraz mgiełki utrwalające. Mają one inną formułę i zasychają na twarzy. Nie nawilżają, ale doskonale scalają cały makijaż i utrzymują go na twarzy.

Trwały i dobry puder

Najbardziej klasyczną formą utrwalania makijażu jest oczywiście puder. Przy użyciu bazy i spray’u utrwalającego nie możemy go pominąć, to wciąż nieodłączny element. Puder wpływa na zmatowienie całego makijażu oraz przedłuża trwałość. Są różne metody jego nakładania i w zależności od nas uzyskamy różny efekt. Najlepszą trwałość zapewni wklepanie produktu puszkiem lub gąbeczką w skórę. Uważajmy jednak, aby nie nałożyć za dużo pudru, bo może to źle wyglądać i zniszczyć całą pracę!
To już wszystko co należy wiedzieć o podstawach utrwalania makijażu. Warto przetestować różne kombinacje kosmetyków i różne produkty, aby przekonać się, które najlepiej działają na naszej skórze.