e-Eurostyl.pl

Moda, Uroda, Zakupu, Lifestyle

Lifestyle Uroda

Sposoby na zakrycie niedoskonałości na naszej twarzy

Żadna z nas nie jest idealna. Nasza cera również. Często przed ważnym wyjściem lub długo wyczekiwaną okazją na naszej twarzy pojawia się nieproszony gość. Na ostatnią chwilę próbujemy go zakryć, ale nic nie pomaga. Oto najlepsze sposoby na zakrycie niedoskonałości na twarzy. Już nigdy żaden pryszcz nie stanie Ci na drodze!

Korektor i dobry podkład to podstawa

Są różne typy cery. Jedna cechuje się występowaniem częstych niedoskonałości, jest trądzikowa. Inna nie narzeka na pryszcze i zaskórniki, jednak raz na jakiś czas pojawiają się nieproszeni goście. We wszystkim przypadkach makijaż pomaga zatuszować wszelkie wypryski, których nie chcemy pokazywać.
Odpowiednio dobrany podkład i mocny korektor są niezawodne w takich sytuacjach. W zależności od rodzaju naszej cery dobierzmy odpowiedni produkt radzący sobie z naszymi problemami. Jeśli mamy już coś na oku, pozostaje dobrać odpowiedni kolor. Z pomocą może przyjść nam specjalistka w drogerii, która podpowie jaki odcień będzie najlepiej pasować. Same możemy sprawdzić nakładając odrobinę podkładu na szyję. To właśnie do jej koloru powinien pasować produkt, aby twarz nie wyglądała sztucznie.
Korektor ma za zadanie dodatkowo zakryć czerwone, nieschludne miejsca. Cechuje się zdecydowanie lepszym kryciem i większą gęstością od podkładu. Może również zakryć cienie pod oczami, jednak należy wtedy wybrać kolor o ton lub dwa jaśniejszy od naszej karnacji.

Odpowiednie zestawienie kolorów maskuje niedoskonałości

Często w drogeriach możemy zauważyć kredki lub paletki zawierające produkty o nietuzinkowych kolorach. Bo kto używa pomarańczowego korektora lub zielonej kredki? Nie ma się czemu dziwić! Gama kolorów przysłuży się w maskowaniu pryszczy, zasinień i widocznych naczynek. Sposoby na zakrycie niedoskonałości łączą się stricte z użyciem odpowiednich odcieni z przeciwstawnej palety barw. Jeśli chcemy zatuszować czerwony wyprysk, pokryjmy go zielonym korektorem. Zniweluje on mocny, czerwony odcień. Następnie zieloną plamkę ukrywamy pod podkładem i gotowe! Sińce redukuje kolor pomarańczowy. Może być również wpadający w czerwień. Do tego jasny korektor i piękna, promienista cera gotowa!
Koloryt skóry również możemy wyrównać przez bogatą paletę korektorów. Różne odcienie mogą podkreślić to, co chcemy uwydatnić, a zakryć to, czego nie chcemy w ogóle pokazywać. Dlatego warto wyposażyć się w kolory korektorów kompletnie inne od naszej karnacji, aby w razie potrzeby móc je dowolnie zmieszać i dobrać idealny odcień. Nigdy nie wiesz, kiedy przyda się inny kolor!

Najlepsze sposoby na zakrycie niedoskonałości

Makijaż może zdziałać prawdziwe cuda. Odpowiedni dobór kosmetyków sprawia, że czujemy się pewniej i piękniej. Jednak nie zapominajmy o naszym naturalnym pięknie, nawet z niedoskonałościami. Bo to jesteśmy prawdziwe my, nieidealne, z niedoskonałościami. W tym zabieganym, dążącym do perfekcji świecie nie dajmy zagubić prawdziwego „ja”, które jest najpiękniejszą wersją nas samych.