Tutaj jesteś

Manicure hybrydowy – wszystko, co warto wiedzieć

20 sierpnia, 2019 Lifestyle

Manicure hybrydowy z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenniczek. Nic dziwnego, to bardzo szybka, trwała i efektowna forma malowania paznokci. Dodatkowo ma naprawdę wiele dodatkowych ozdób i nietuzinkowych kolorów, które dostaniemy tylko w takie formie. Wciąż jednak wiele kobiet nie jest przekonanych do takiej formy manicure. Co warto wiedzieć w tym temacie, aby spróbować pierwszy raz?

Manicure hybrydowy nie dla każdego

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na manicure hybrydowy. Szczególną ostrożność powinni zachować alergicy i osoby wrażliwe. Niektóre składniki hybryd mogą wywołać poważne reakcje uczuleniowe. Nawet po kilku miesiącach stosowania bez żadnych problemów może pojawić się alergia. Dlatego warto przed przystąpieniem do pierwszego użycia hybrydowych lakierów sprawdzić, czy któryś z ich składników nie jest naszym alergenem.

Nie zrażajmy się jednak! Hybrydy nie są groźne, jeśli używamy sprawdzonych produktów i obserwujemy reakcję na ich obecność na naszym ciele. Znając składniki produktów chemicznych, które wywołują u nas alergię nie musimy się martwić o niechcianą reakcję na naszych paznokciach.

Pierwszy raz z hybrydami w domu – co powinnyśmy mieć?

Wiele kobiet wykonuje manicure hybrydowy w domu same. Nie jest to trudne, wymaga jednak trochę wprawy, aby był on naprawdę idealny. Warto zapoznać się z video poradnikami, w których znajdziemy dużo cennych porad i trików, które ułatwią pracę z lakierami.

Jeśli podejmujemy się pracy z hybrydami w domu, musimy dokonać pewnych zakupów. Przede wszystkim potrzebna jest nam lampa UV. Służy do utwardzania lakieru i bez niej się nie obejdziemy. Musimy posiadać kilka akcesoriów, takich jak blok polerski do zmatowienia płytki paznokcia, drewniane patyczki do drobnych poprawek oraz waciki bezpyłowe. Produkty, których potrzebujemy, poza lakierami oczywiście, to aceton i primer. Aceton posłuży nam do ściągania hybryd, a primer do odtłuszczenia płytki paznokcia.

Oczywiście nie obędzie się bez lakierów. Potrzebujemy bazy, topu oraz dowolnie wybrany kolor. Z taki zestawem możemy rozpocząć naszą przygodę z manicurem hybrydowym!

Manicure hybrydowy u manicurzystki

Jeśli nie mamy drygu do malowania paznokci lub po prostu tego nie lubimy, możemy udać się do manicurzystki. Wystarczy znaleźć polecany i sprawdzony salon. Z pewnością znajdziemy tam uznane specjalistki, które wykonają prawdziwe dzieło sztuki na naszych paznokciach! Sprawdzony salon to pewność jakości produktów, jak i samej pracy.

Manicure hybrydowy ma naprawdę wiele zalet. Jest przede wszystkim bardzo trwały, gdyż może się utrzymywać na paznokciach nawet przez kilka tygodni. Usuwa się go dopiero wtedy, gdy odrost naturalnej płytki jest już nieestetyczny. Kolejny atut to świeży, błyszczący wygląd lakierów przez cały czas. Hybrydy są również bardzo szybkie. Nie musimy czekać na wyschnięcie przez długie minuty, nie ma ryzyka zatarcia ich ani rozmazania. Warto spróbować lakierów hybrydowych na swoich paznokciach i przekonać się, jak pięknie się prezentują!

Odżywka do paznokci po hybrydzie

Redakcja e-Eurostyl

Redaktorzy E-eurostyl to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści dotyczące różnych dziedzin życia. Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych artykułów, które dostarczą Ci wartościowych informacji na temat zdrowia, urody, mody, zakupów oraz lifestyle’u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odkryj swój styl z okularami w Rzeszowie