e-Eurostyl.pl

Moda, Uroda, Zakupu, Lifestyle

Moda Zakupy

Jak dobrać kolory ubrań?

Zabawa kolorem pozwala odkryć nową perspektywę na nas samych. Czasem niespodziewanie znajdujemy piękny ciuch, który okazuje się nie tylko dobrze leżeć, ale również podkreśla nasze oczy i współgra z karnacją. To nie przypadek, a zwykła gra barwą! Jeśli jesteś ciekawa, jak dobrać kolor ubrań, zapoznaj się z kilkoma cennymi wskazówkami.

Jakim typem urody jesteś?

Całą zabawę z różnymi kolorami zacznij od testu, który sprawdzi, jakim typem urody jesteś. Zwykle wykonuje się go przed doborem odpowiednich kosmetyków do makijażu. Jednak kolory ubrań działają na tej samej zasadzie, co kolory cieni do powiek, czy szminek. Chodzi o wydobycie naturalnego piękna, podkreślenie walorów urody oraz zapewnienie dobrego wyglądu.
Istnieją cztery typy urody: wiosna, lato, jesień i zima. Jak przeprowadzić test, który wskaże nam, do jakiego typu jesteśmy najbardziej podobne? Przede wszystkim znajdź dobrze oświetlone miejsce. Najlepiej z dziennym, naturalnym światłem. Potrzebne będą Ci dwa kawałki materiału, foli lub kartki. Jedna musi mieć kolor złoty, a druga odcień srebra. W lustrze sprawdź, w której z tych dwóch barw jest Ci lepiej. Przyłóż do twarzy raz jeden kawałek, raz drugi. Jeśli lepiej prezentujesz się w kolorze złotym, pasują Ci ciepłe barwy. Jeśli w srebrnym, wybieraj zimniejsze odcienie. Pierwsza opcja to najprawdopodobniej wiosna lub jesień, druga lato i zima.

Jak dobrać kolor ubrań dla wiosny i jesieni?

Pozostaje rozróżnić, czy jesteś bardziej typem wiosny, czy też jesieni. Wiosna to ciepłe barwy, ale w jasnej tonacji. Jesień również lubi ciepłe odcienie, ale ciemne. Tak więc wiosna najlepiej będzie wyglądać w żywych, mocnych barwach. Mocny pomarańcz, słoneczna żółć lub jasny zielony. Możemy być to tylko w formie dodatków, a już tęczówka będzie lepiej widoczna, a kolor włosów mocniejszy.
Jesień kocha wszystko to, co związane z tą że porą roku. Mocne czerwienie, pomarańcze, brązy. Wszelkie kolory jesiennych liści będą wydobywać to, co najlepsze z kobiet o tym typie urody.

Jak dobrać kolor ubrań dla lata i zimy?

Tutaj sprawa ma się podobnie, jak między wiosną, a jesienią. Zimę od lata odróżniamy przez tonację barw. Zimne odcienie w jasnej tonacji to lato, a te cieplejsze to zima.
Lato nie lubi przytłaczających barw, to delikatny typ urody. Podkreśli ją jasna tonacja, pastelowe barwy, nawet lekko wyblakłe. Pistacjowy, morski, pudrowy róż, jasnoszary. Takie kolory będą dla Pani Lato najlepsze.
Zima ma mocniejszy charakter. Śnieżna biel, mocna czerwień i zieleń. Świetnie komponuje się z nią połączenie białego z granatowym. Chłodna uroda jest wtedy maksymalnie podkreślona.
Różne typy urody, różne kolory, jednak to samo naturalne piękno. Jeśli jakiś kolor, który lubimy nie wpisuje się w polecane dla naszej karnacji, nie przejmujmy się! Przemycajmy go w dodatkach, barwach butów lub torebek. Nie zamykajmy się w ramy, pozwólmy na odrobinę własnej twórczości. Z pewnością nie zaszkodzi to naszej stylizacji.