Tutaj jesteś

Dlaczego warto zamontować rolety zewnętrzne – cztery powody

14 listopada, 2019 Lifestyle

Jest ich na rynku coraz większy wybór i są coraz bardziej nowoczesne. Oto cztery powody dla których warto rozważyć zamontowanie rolet zewnętrznych:

Zabezpieczenie okien

Warto wiedzieć, że opuszczone rolety zewnętrzne chronią okna przed śniegiem, deszczem, gradem, promieniami UV. Jaki jest tego skutek? Mamy wtedy gwarancję przedłużenia ich trwałości.

Antywłamaniowe zabezpieczenie

Warto wiedzieć, że producenci rolet wyposażają je w zamki oraz rygle. Pamiętajmy, że w modelach wytrzymalszych pancerz wykonany jest z grubszego i sztywniejszego materiału, wzmacnia się również prowadnice i dokłada wieszaki, uniemożliwiające podniesienie osłony.

Akustyczna izolacyjność

Warto wiedzieć, że pancerz rolety znacząco redukuje dochodzący z zewnątrz hałas średnio o 10 dB (decybeli). Dlatego też dla właścicieli domów, którzy w pobliżu mają głośne sąsiedztwo, jest to zaleta na wagę złota.

Termoizolacyjność

Warto wiedzieć, że porą letnią chronią przed palącym, ostrym słońcem i zapewniają we wnętrzach pomieszczeń, w których są zamontowane, milutki chłód. Natomiast porą zimową pozwalają zmniejszyć wydatki na ogrzewanie. Warto dodać, że straty ciepła przez osłonięte nimi okna redukują się nawet o połowę.

Zobacz więcej na domowepiekno.pl

Odżywka do paznokci po hybrydzie

Redakcja e-Eurostyl

Redaktorzy E-eurostyl to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści dotyczące różnych dziedzin życia. Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych artykułów, które dostarczą Ci wartościowych informacji na temat zdrowia, urody, mody, zakupów oraz lifestyle’u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Odkryj swój styl z okularami w Rzeszowie