Tutaj jesteś

Krótkie fryzury dla każdego

10 lipca, 2019 Moda


Choć z kobiecością najczęściej kojarzą się długie, piękne włosy, to do mody wracają krótko ścięte fryzury! Jeśli chcesz podkręcić swój look, pokazać pazur i wyjść poza schemat – to coś dla Ciebie! Krótkie fryzury nadają się praktycznie dla każdego, wystarczy dobrać odpowiedni styl cięcia i unikalny wygląd gotowy. Jakie włosy będą najmodniejsze w tym sezonie?

Fryzura „pixie”

Najbardziej znaną i zadziorną fryzurą jest tak zwana „pixie”. Na salonach królowała już w latach 60, kiedy to wiele aktorek i piosenkarek w Stanach Zjednoczonych decydowały się właśnie na takie ścięcie. W XXI wieku wraca do łask. Jest nietuzinkowa, zadziorna, a jednocześnie podkreśla kobiece piękno. Jak wykonuje się fryzurę pixie? Polega ona na wygoleniu krótko boków, a górę włosów pozostawia się dłuższą. Długą na tyle, aby mogła powstać z niej grzywka. Zaczesuje się ją na bok. Z tyłu również włosy nachodzą na wygolone miejsca. Fryzura nie wymaga długiego czasu na ułożenie. Wystarczy pianka do stylizacji włosów oraz odrobina wprawy.

Asymetrycznie, czyli odważnie

Jeśli chcemy wybić się z tłumu i naprawdę zaszaleć z fryzurą, zdecydujmy się na odważne, asymetryczne cięcie. Jest wiele sposobów na osiągnięcie takiego efektu. Może to być wygolenie krótko jednego boku, pozostawienie dłuższych kosmyków włosów lub grzywka na jedną stronę. Tutaj mamy duże pole do popisu. Krótką, asymetryczną fryzurę możemy idealnie dostosować do kształtu twarzy i głowy. Doświadczony i sprawdzony fryzjer z pewnością będzie potrafił dobrać idealne cięcie, które wydobędzie nasze prawdziwe piękno.
W tym sezonie najmodniejsze są włosy asymetryczne, ale wyglądające naturalnie. Nie stawiajmy na bardzo wygolone, stanowcze fryzury. Najlepiej wyglądać będą asymetryczne grzywki i cięcia. Doda nam to uroku, niepowtarzalnego wyglądu, ale jednocześnie pazura. Jeśli wciąż nie jesteśmy przekonane, warto przeglądnąć magazyny fryzjerskie, gdzie znajdziemy mnóstwo inspiracji.

Krótkie fryzury mogą być delikatne i kobiece!

Marząc o delikatnym wyglądzie również możemy postawić na krótką fryzurę. Najlepiej będzie wybrać zakręcone, krótko ścięte włosy w tak zwanego „boba”. Fryzura opiera się na pozostawieniu dłuższych kosmyków z przodu, a krótkich z tyłu. Jeśli chcemy dodatkowo dodać kobiecości do naszego wyglądu, warto kręcić delikatne loczki przy układaniu włosów. Jest to jednak bardziej wymagająca fryzura, która zdecydowanie zajmie nam więcej czasu w przygotowaniu. Jednak krótkie fryzury i tak cechują się prostotą w pielęgnacji.
Jak widać krótkie fryzury mogą mieć naprawdę wiele odsłon. Mogą odzwierciedlać nasze prawdziwe ja, jak i stworzyć niepowtarzalny charakter. Obojętne, czy chcemy być kobiece, czy ostre. Krótka fryzura ma wiele odsłon, dlatego każda z nas może znaleźć tę jedyną, idealną dla siebie. Rezygnując z długich włosów na rzecz krótkich często boimy się, że jest to zła decyzja. Dobrze dobrane cięcie nigdy nie stanowi dla nas zagrożenia, z pewnością będziemy zadowolone!

Odżywka do paznokci po hybrydzie

Redakcja e-Eurostyl

Redaktorzy E-eurostyl to zespół doświadczonych i zaangażowanych specjalistów, którzy z pasją tworzą treści dotyczące różnych dziedzin życia. Na naszej stronie znajdziesz wiele ciekawych artykułów, które dostarczą Ci wartościowych informacji na temat zdrowia, urody, mody, zakupów oraz lifestyle’u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sweter rozpinany marki Lanieri Fashion