e-Eurostyl.pl

Moda, Uroda, Zakupu, Lifestyle

firany
Zakupy

Czy warto postawić na firany krótkie?

W pomieszczeniach, gdzie długie firany są nieestetyczne i niewygodne, najlepszym rozwiązaniem będzie powieszenie firan krótkich. Dodatkowo z zasłonami albo zazdrostkami stworzą przytulny i ciepły klimat w pomieszczeniu o zróżnicowanym charakterze.

Gdzie warto zawiesić firany krótkie?

Pierwszym i najczęściej wybieranym miejscem, gdzie idealnie sprawdza się krótka firana, jest oczywiście kuchnia. Zwłaszcza kiedy okno umiejscowione jest przy stole kuchennym, wolnostojącej szafce albo przy blacie. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ taka firanka nie będzie się brudzić, nawet podczas ocierania się o meble i sprzęty kuchenne, gdy mocniej powieje wiatr. Dodatkowo bardzo łatwo krótkie firanki w kuchni okiełznać poprzez wiązanie ich na środku albo upięcie po bokach.

Firany krótkie świetnie sprawdzają się także w salonie. Najlepiej, gdy przestrzeń pod oknem zajęta jest przez sofę albo komodę. Mogą one dobrze się sprawdzić również w sypialni, ale tylko pod warunkiem, że pod oknem znajduje się siedzisko albo jakiś mebel zasłaniający przestrzeń.

Jak wybrać krótką firankę?

Wybór krótkich firanek zależy od wielu różnych czynników. Pierwszym z nich jest odpowiedni wymiar dopasowany do rozmiaru okna, o drugim sposób zawieszenia, który musi być dopasowany do rodzaju karnisza. Trzecim parametrem jest wybór odpowiedniego stylu, który będzie dopasowany do charakteru danego wnętrza. Styl firanki jest kwestią indywidualną, a na rynku możemy znaleźć produkty zaprojektowane z woalu, z gipiurą, z motywami dziecięcymi albo kolorowe.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu firany krótkiej, powinniśmy poszukać renomowanego sklepu, gdzie takie produkty zostały wykonane z najwyższą starannością i pochodzą od polskich producentów. Wysokiej jakości tkaniny oraz odpowiednia grubość firanki sprawiają, że są one wytrzymałym i pięknie się prezentującym dodatkiem. W wielu miejscach możemy znaleźć duży wybór osłon do okien, dzięki czemu niezależnie od wystroju danego wnętrza, będziemy mogli dopasować idealny komplet dla siebie. Jeśli zależy nam na bogato zdobionych dodatkach, to najlepszym rozwiązaniem będą krótkie firanki z dużą ilością ornamentów albo osłony z delikatnymi wzorami.

Jakie są akcesoria do krótkich firan?

Do kuchni, która posiada okna z widokiem bezpośrednio na ulicę, najlepszym rozwiązaniem okazują się te mleczne, które zapewnią dodatkowo prywatność. Świetnym akcesorium jest również zazdroska, czyli niewielka firaneczka, którą montuje się w dolnej połowie okna. Do salonu, sypialni albo pokoju dziecięcego warto dobrać również dodatkowe dekoracje takie jak lambrekiny albo zasłonki. Mogą być prześwitujące albo grube, w zależności od tego, ile chcemy wpuszczać światła słonecznego do wnętrza.